Έναρξη μαθημάτων εαρινού εξαμήνου 2021

Τα μαθήματα του εαρινού εξαμήνου 2021 διεξάγονται τις παρακάτω μέρες και ώρες:

ΗΜΕΡΑ/ΩΡΑΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑΠλατφόρμα
Τετάρτη 2.30-5.30  Κριτική σκέψη, Βιβλιογραφία, Δεξιότητες ανάγνωσης (αφορά βασικές δεξιότητες απαραίτητες σε όλα τα επίπεδα σπουδών)ZOOM/TEAMS
Παρασκευή 11.30—2.30Στάδια συγγραφής ακαδημαϊκής εργασίας (προτείνεται, κυρίως, σε όσες/όσους βρίσκονται στο τελευταίο έτος σπουδών ή σε μεταπτυχιακό επίπεδο)TEAMS
Παρασκευή 2.30-5.30Διόρθωση και επιμέλεια ακαδημαϊκού κειμένου (αφορά βασικές δεξιότητες απαραίτητες σε όλα τα επίπεδα σπουδών)TEAMS

Οι πρώτες δύο εβδομάδες (17-28 Φεβρουαρίου) είναι δοκιμαστικές. Επομένως, οι φοιτήτριες/φοιτητές μπορούν να παρακολουθήσουν όσες θεματικές ενότητες θέλουν προκειμένου να ενημερωθούν για το περιεχόμενό τους (ΠΡΟΣΟΧΗ! Η κάθε θεματική ενότητα έχει διαφορετικό περιεχόμενο).

Έως το τέλος Φεβρουαρίου, οι φοιτήτριες/φοιτητές μπορούν να οριστικοποιήσουν την εγγραφή τους (θα δοθούν εκ νέου αιτήσεις για την οριστικοποίηση της εγγραφής). Αφού οριστικοποιηθεί η εγγραφή, η συμμετοχή θα πρέπει να είναι συστηματική.

Ειδικά και MONO για την πρώτη εβδομάδα (17-19 Φεβρουαρίου), τα μαθήματα θα γίνουν τις παρακάτω μέρες και ώρες:

• Πέμπτη, 18 Φεβρουαρίου, 2.30-5.30 Κριτική σκέψη, Βιβλιογραφία, Δεξιότητες ανάγνωσης
  • Παρασκευή, 19 Φεβρουαρίου, 11.30—2.30 Στάδια συγγραφής ακαδημαϊκής εργασίας
  • Παρασκευή, 19 Φεβρουαρίου, 2.30-5.30 Διόρθωση και επιμέλεια ακαδημαϊκού κειμένου

Προκειμένου να σας αποσταλούν οι σύνδεσμοι για τα μαθήματα της πρώτης εβδομάδας, συμπληρώστε τη φόρμα εγγραφής:

Αν έχετε οποιαδήποτε απορία, παρακαλώ επικοινωνήστε με email στο kentrografis@uoc.gr

Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε όλους κοντά μας το εαρινό εξάμηνο.

Καλή αρχή!